Większość „organicznych“ pomp Bitcoin w latach – przedsiębiorca wyjaśnia, dlaczego jest mało prawdopodobne, aby pompa wydmuchiwana była z góry.

Analityk Bitcoin on-chain Willy Woo dostrzega trzy powody, dla których jest mało prawdopodobne, aby w najbliższym czasie doszło do zdmuchnięcia blatu w cenie BTC.

Pomimo gwałtownego rajdu Bitcoin Code w listopadzie, cena umacnia się powyżej 15.000 dolarów jako analityk w łańcuchu, Willy Woo mówi, że blow-off top jest mało prawdopodobny z trzech głównych powodów.

Te trzy czynniki to rosnący odpływ środków z giełd, wzrost „HODLERÓW“ oraz dane wskazujące, że inwestorzy już osiągnęli zysk.

Bitcoin przenosi się z giełd do poszczególnych portfeli
Według danych Glassnode, pod koniec października duża ilość Bitcoinów wycofała się ze scentralizowanych giełd.

Woo mówi, że ta metryka jest optymistyczna, ponieważ pokazuje, że inwestorzy przenoszą środki z platform handlowych do osobistych portfeli. Wskazuje to, że użytkownicy utrzymują swoje BTC z długoterminową strategią inwestycyjną.
Analityk zauważył, że najwięcej Bitcoinów wyprowadziło się z giełdy w ciągu jednego dnia w ciągu ostatnich pięciu lat. Wyjaśnił:

„Absurdalna ilość monet została zebrana i przeniesiona do poszczególnych portfeli. Jest to największa ilość monet w ciągu jednego dnia na tej 5-letniej liście“.
Liczba „HODLERÓW“ rośnie.
Na rynku kryptokurwalutowym analitycy nazywają długoletnich posiadaczy Bitcoinów „HODLerami“. Mają oni tendencję do utrzymywania BTC przez dłuższy okres czasu, często przez ponad rok.

Przed rozpoczęciem stromego rajdu Bitcoinów, który zaowocował nowymi wieloletnimi wyżami, Woo powiedział, że liczba Bitcoinów HODLERÓW znacznie wzrosła. Odnotowała ona największy skok od października 2017 roku, czyli zaledwie kilka miesięcy przed grudniowym szczytem BTC. Woo zauważył:

„Przed tą pompą, napływ nowych HODLERÓW widzianych na łańcuchu blokowym przechodził przez dach. Powtarzam, przez dach, nie żartuję. Ta wielkość poboru była ostatnio widziana w październiku 2017; to był miesiąc przed wejściem BTC w fazę manii 2017.“
Wysoka liczba HODLERÓW to ważna miara, ponieważ pokazuje prawdziwy popyt detaliczny za trendem wzrostowym. Rajd BTC może stać się podatny na poważne spowolnienie, jeśli będzie prowadzony głównie przez rynek kontraktów terminowych.

Niższe ryzyko głębokiej korekty

Bitcoin Spent Output Profit Ratio (SOPR) jest wskaźnikiem, który pokazuje, czy inwestorzy przyjmują zyski z niezrealizowanych zysków.

Dane Glassnode’a wskazują na dość dużą liczbę inwestorów przyjmujących zyski w ostatnim tygodniu. Pokazuje to, że zagrożenie znacznym wycofaniem się z inwestycji jest mniejsze, ponieważ inwestorzy już zaczęli realizować swoje zyski, ponieważ monety te zostały wchłonięte przez nabywców rynkowych.

W oparciu o trzy punkty danych Woo podkreślił, że nie widzi, by doszło do zdmuchnięcia blatu. Termin „blow-off top“ odnosi się do formacji technicznej, w której cena składnika aktywów gwałtownie spada po osiągnięciu wysokiego poziomu oporu. Woo napisał:

„Ogólny wniosek: Nie oczekując uderzenia z góry. Czekając na zakończenie konsolidacji, potem bardziej bycza akcja.“
W krótkiej perspektywie czasowej, ryzyko dla trwającego rajdu Bitcoinów pozostaje przepełniony rynek instrumentów pochodnych. W związku z tym analitycy spodziewają się pewnej konsolidacji, ale nie głębokiej korekty, przynajmniej na razie.