Kapital

Czy Ethereum przewyższa BTC w skali technicznej?

Dzisiaj nie jest dobry dzień dla bitcoinów. Nie tylko cena waluty spadła o kilka stóp, ale wygląda na to, że Ethereum – druga co do wielkości kryptokurna waluta na świecie i główny konkurent BTC – zaczyna wyprzedzać aktywa na kilka sposobów.

Ethereum Blockchain: Nowy dom dla BTC?
Szczerze mówiąc, cena Ethereum nie jest nigdzie zbliżona do ceny Bitcoin. Ponadto, limit rynkowy również nie jest tak silny, ale Bitcoin System gra teraz drugi banan do Ethereum w jeden ważny sposób: ilość owinięcia Bitcoin, który występuje w łańcuchu blokowym Ethereum.

Do tej pory Bitcoin mógł być potencjalnie „owinięty“ w łańcuchu blokowym ETH poprzez kilka żetonów lub aktywów opartych na ETH, w tym WBTC, który od pierwszej połowy roku stał się popularny. Jak się okazuje, w ubiegłym miesiącu w łańcuchu blokowym ETH znalazło się więcej BTC niż nowych monet wydobytych przez górników kryptońskich.

Zawijanie bitcoinów na ETH przynosi wiele rzekomych korzyści. Na przykład, powszechnie uważa się, że to potencjalnie uczyniłoby Bitcoin kompatybilnym z inteligentnych umów. Ponadto, mogłoby to rzekomo uwolnić nowe możliwości – takie jak pożyczanie – dla handlowców, jednocześnie czyniąc walutę wykonalną na zdecentralizowanych platformach handlowych.

Analitycy Glassnode napisali w ostatnim raporcie:

Przedstawia on interesujący kwerendę dla bitcoinów. Podczas gdy po konwersji na łańcuch blokowy Ethereum ma on oczywiście większą użyteczność, jego wartość bazowa pozornie pochodzi z 68 terawatów mocy, które każdego roku idą na zabezpieczenie łańcucha blokowego Bitcoinów. Ile bitcoin musi migrować na Ethereum, zanim sama konieczność Bitcoin blockchain zacznie być kwestionowana? A jeśli tak by się stało, co by przywróciło wartość Bitcoin, gdyby nie ogromne ilości energii, które idą na utrzymanie jego istnienia?

Mimo to, choć w momencie pisania Etereum sprawy wyglądają wyjątkowo dobrze – jak dotąd cena waluty od początku roku eksplodowała o około 300 procent – to niesprawiedliwe jest całkowite wykluczenie BTC lub policzenie jej w jakiś sposób. Podczas gdy cena składnika aktywów może być floundering w czasie prasy, wielu analityków nadal uważa, że składnik ten prawdopodobnie odwróci się w najbliższych tygodniach lub miesiącach.

Nie możemy policzyć Bitcoin tylko jeszcze
Jon Pearlstone z Crypto Patterns sławy, na przykład, niedawno skomentował:

Od czasu pojawienia się Bitcoin’a powyżej poziomu cenowego 9.500 dolarów pod koniec lipca, Bitcoin wahał się między 10.500 dolarów a 12.500 dolarów. Podczas gdy istnieje kilka niedźwiedzich znaków, byki mają brzegi z byczym wzorem na tygodniowym wykresie. Cel jest w przedziale 15.000 dolarów, co byłoby retestem z wysokości 14.000 dolarów w 2019 roku. Jeśli bitcoin może wybuchnąć powyżej tego poziomu oporu z silnym wolumenie, istnieją długoterminowe wzorce z cenami znacznie wyższymi, począwszy od testu wszechczasowych wyżów około 20.000 dolarów.